Nikša Sentić zatražio ubrzanje osnivanja Veteranskog centra u DNŽ
Predsjednik Hrvatskog časničkog zbora Dubrovačko-neretvanske županije, ujedno i vijećnik Nikša Sentić na sjednici Županijske skupštine ponovno je otvorio pitanje osnivanja Veteranskog centra na krajnjem jugu Hrvatske, istaknuvši kako Dubrovačko-neretvanska županija, unatoč velikim ratnim stradanjima i doprinosu u Domovinskom ratu, još uvijek nema takvu ustanovu.
Sentić je od župana Blaža Peza zatražio informacije o dosadašnjim aktivnostima prema Ministarstvu hrvatskih branitelja te upitao koje su lokacije razmatrane i kada se može očekivati realizacija projekta.
Župan Pezo odgovorio je kako Županija već godinu dana intenzivno radi na ovom projektu u suradnji s Ministarstvom hrvatskih branitelja i potpredsjednikom Vlade Tomom Medvedom. Kao najizglednija lokacija predložena je uvala Klek, gdje su već pokrenuti kontakti s vlasnicima zemljišta i postupci procjene nekretnine.
Sentić je pritom upozorio kako braniteljska populacija stari te da za odgađanje više nema vremena.
„Sve što radimo, moramo raditi jučer, ne danas ili sutra. U našoj županiji u prosjeku svakoga dana umre najmanje jedan branitelj“, poručio je predsjednik Hrvatskog časničkog zbora Dubrovačko-neretvanske županije, izrazivši očekivanje da će projekt Veteranskog centra biti realiziran što prije, na dobrobit branitelja i njihovih obitelji.
Izvor: Južni Hr
